Spektakl "Mała Syrenka"

23kwi10:0011:00Spektakl "Mała Syrenka"

Szczegóły

Spektakl “Mała Syrenka” reż. Aga Błaszczak
Hans Christian Andersen

23, 24, 25 kwietnia 2025 | 10:00 | Scena Fraszka
27 kwietnia 2025 | 13:00 | Scena Fraszka

„Mała Syrenka” to lalkowy spektakl muzyczny oparty na znanej baśni Hansa Christiana Andersena oraz wątkach biograficznych autora. Zobaczycie w nim wyjątkowe lalki inspirowane ekspresjonizmem oraz usłyszycie piosenki, łączące w sobie całą paletę kolorów i stylów. Jednak zarówno w muzyce, jak i plastyce najważniejsza jest historia – wrażliwego i pełnego sprzecznych emocji Andersena, który pod wpływem nieszczęśliwej miłości przelewa swoje uczucia w baśń o Syrence.

Spektakl przenosi widzów do Królestwa Głębi, gdzie Mała Syrenka, najmłodsza z morskich księżniczek, marzy o poznaniu ludzi. Kiedy po ukończeniu 15 lat, wypływa w końcu na Powierzchnię, ratuje życie Księcia, w którym nieszczęśliwie się zakochuje. Aby spełnić swoje marzenie, rezygnuje z największych skarbów, jakie posiada czyli niezwykłego głosu oraz syreniego ogona…

Zapraszamy na niezwykle barwną i wzruszającą opowieść o poszukiwaniu swojej tożsamości i miejsca na świecie.

Termin

23 kwiecień 2025 10:00 - 11:00(GMT+02:00)

Organizator

Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

Działający od 1976 roku Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego jest jedynym zawodowym teatrem w prawie ćwierćmilionowym Radomiu. To teatr repertuarowy. Rozmawiający ze zróżnicowaną i możliwie wielką widownią (obecnie placówkę odwiedza każdego roku ok. 70 tys. widzów). Praca tak zdefiniowanego teatru zakłada różnorodność form, treści i adresatów. Na czterech scenach rocznie przygotowuje od 8 do 13 premier. Najważniejszą artystyczną wizytówką radomskiego Teatru jest organizowany od 1993 roku Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski – jedyny w Polsce festiwal poświęcony twórczości jednego autora i jedyny promujący polską literaturę za granicą. Podczas dziesięciu edycji festiwalu gościliśmy w Radomiu m.in. zespoły z Argentyny, Rosji, USA, Szwecji, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii, Węgier, Ukrainy, Słowacji, Litwy. Imprezę życzliwie wspiera swoimi rekomendacjami Rita Gombrowicz, wdowa po pisarzu. Począwszy od VIII edycji MFG (2008) ma formę konkursu, w którym spektakle ocenia międzynarodowe jury, w którym zasiadają ludzie teatru. Artystyczna oferta Teatru Powszechnego obejmuje bardzo szeroki wachlarz – są w niej sztuki prapremierowe i spektakle autorskie, utwory klasyczne realizowane tradycyjnie i w formie bardziej nowoczesnej, efektowne musicale, kameralne sztuki współczesne, tytuły adresowane do młodego widza oraz pozycje dedykowane widzom poszukującym w teatrze rozrywki.

Learn More

Get Directions

Przejdź do góry