22. Radomski Festiwal Jazzowy – "Korzenie". Koncert zespołu Elektryfikacja Wsi

24lis19:0021:0022. Radomski Festiwal Jazzowy – "Korzenie". Koncert zespołu Elektryfikacja Wsi19:00 - 21:00 ul. Żeromskiego 56, 26-600 Radom

Szczegóły

24 listopada 2023 roku
godz. 19.00

22. Radomski Festiwal Jazzowy – “Korzenie”. Koncert zespołu Elektryfikacja Wsi

Elektryfikacja Wsi to grupa młodych poszukujących muzyków wywodzących się z jazzu i muzyki improwizowanej, zainspirowani muzyką tradycyjną z polskich wsi. Twórczość ich opiera się na melodiach z Powiśla, Lubelszczyzny, radomsko-kieleckiego oraz kompozycjach Fryderyka Chopina. Pracy nad takim repertuarem sprzyja nietypowy skład zespołu: saksofony, flety, instrumenty pasterskie oraz sekcja rytmiczna pozbawiona instrumentu harmonicznego. W grudniu 2022 roku założyciel zespołu Michał Adamczyk otrzymał stypendium prezydenta miasta Lublin. W ramach projektu artystycznego powstał materiał w którym zderzają formułę swobodnej improwizacji z tradycyjnymi pieśniami z Lubelszczyzny. We wrześniu 2023 roku w ramach współpracy z Polskim Radiem Lublin udało się zespołowi nagrać album EP, który ukaże się do końca 2023 roku.

ul. Żeromskiego 56
Wstęp płatny – 10 zł za bilet

Organizator

Łaźnia - Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria

Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria jest jednostką organizacyjną Gminy Miasta Radomia. Działa w dwóch budynkach. Główna siedziba „Łaźni” znajduje się przy ul. Żeromskiego 56. Zabytkowy, niezwykle interesujący pod względem architektury budynek dawnej rogatki, a później łaźni miejskiej, mieści klub środowisk twórczych. Skupiamy tutaj swoje działania wokół spotkań środowisk twórczych zarówno z dziedziny sztuk plastycznych, muzycznych, jak i teatralnych czy literackich.GALERIA SZTUKI - Drugi budynek „Łaźni” mieści się przy ul. Traugutta 31/33. W założeniu działalność tego miejsca skupia się na wystawiennictwie oraz programie edukacyjnym stanowiącym integralną część powstałej Galerii Sztuki. AMERICAN CORNER - W budynku przy ul. Traugutta 31/33 w 2011 roku zainaugurowaliśmy działalność American Corner Radom. Jest to placówka o profilu bibliotecznym, która ma na celu promowanie kultury amerykańskiej i języka angielskiego poprzez bezpłatny dostęp do Internetu, amerykańskich baz danych, współpracę z Ambasadą USA w Warszawie, a także organizowanie wydarzeń kulturalnych typu: wystawy, spotkania z dyplomatami, pokazy filmowe, programy edukacyjne dla różnych grup odbiorców, itd.
tel. 572 012 002 adres: ul. Żeromskiego 56, 26-600 Radom

Learn More

Przejdź do góry