Beksiński w Radomiu – niezwykła podróż przez twórczość Zdzisława Beksińskiego

17mar(mar 17)17:0004cze(cze 4)18:00Beksiński w Radomiu – niezwykła podróż przez twórczość Zdzisława Beksińskiego(marzec 17) 17:00 - (czerwiec 4) 18:00 Rynek 14

Szczegóły

To będzie pierwsze w Radomiu tak kompleksowe przedsięwzięcie artystyczne poświęcone dziełom Zdzisława Beksińskiego. Już 17 marca w Kamienicy Deskurów (Rynek 14) Resursa Obywatelska zorganizuje wystawę prezentującą niezwykłą twórczość jednego z najciekawszych i najbardziej intrygujących współczesnych artystów.

Na wystawie pt. Beksiński w Radomiu, trwającej do 4 czerwca, zaprezentowanych zostanie – dzięki uprzejmości Muzeum Okręgowego w Toruniu oraz Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy – osiem oryginalnych i nieznanych szerszej publiczności obrazów artysty ukazujących jego wyjątkowy i metafizyczny świat. Inną część ekspozycji stanowić będą fotografie, fotomontaże i grafiki komputerowe Beksińskiego wraz z obszerną wystawą multimedialną „Human Condition” Beksiński Multimedia Exhibition, która zabierze zwiedzających w klimatyczną podróż przez całokształt twórczości Mistrza. Poprzez doświadczenia virtual reality będzie można odbyć drogę „do środka” obrazów Zdzisława Beksińskiego. Na wystawę przygotowany został również specjalny pokaz obrazów w stereoskopii (3D).

Termin

Marzec 17 (Piątek) 17:00 - Czerwiec 4 (Niedziela) 18:00

Lokalizacja

Kamienica Deskurów

Rynek 14

Organizator

Go to Top