Jarmark Świąteczny

16gruCały dzień18Jarmark Świąteczny(Cały dzień) pl. Jagielloński

Szczegóły

Kolejna edycja dorocznego, przedświątecznego wydarzenia. Na odwiedzających Plac Jagielloński czekać będzie kiermasz z potrawami świątecznymi, prezentami, rękodziełem, animacje oraz konkursy dla dzieci. Nie zabraknie koncertów, świetlnej parady i darmowej karuzeli weneckiej. Każdego dnia zapraszamy Was w godzinach 11-19. Wydarzeniem towarzyszącym Jarmarkowi Świątecznemu będzie Festiwal Food Trucków. W Galerii Słonecznej prowadzone będą warsztaty z przygotowywania ozdób świątecznych. Kulminacyjnym punktem Jarmarku Świątecznego będzie Gwiazdka dla Mieszkańców, na której finał wystąpią Skaldowie, jeden z najpopularniejszych polskich zespołów.

Jarmarkowi Świątecznemu tradycyjnie towarzyszy charytatywna licytacja bombek. Odbywać się będzie w grupie Malowanie bombek – przyjaciele dzieciom na Facebooku. Zebrane pieniądze przekazane będą chorej na leukodystrofię metachromatyczną Zosi Skórskiej.


SZCZEGÓŁOWY PROGRAM JARMARKU ŚWIĄTECZNEGO

PIĄTEK (16.12.2022)

11.00
– start Jarmarku Świątecznego. W niezapomniany klimat wprowadzi Was świąteczna muzyka oraz klimatyczne dekoracje. Przez cały dzień kilkunastu wystawców czekać będzie z nietuzinkowymi produktami, upominkami, ozdobami, stroikami i smakołykami.


SOBOTA (17.12.2022)

11.00 – start Jarmarku Świątecznego.
12.00 – występ Grupy Locomotora. Plac Jagielloński zostanie zaczarowany przez szczudlarzy, żonglerów i akrobatów, którzy wkręcą Was w uliczny performance. Zaproszą na radosny mini spektakl w klimacie klaunady wzbogacony o efekty świetlne z wykorzystaniem ledów oraz zimnych ogni.
13.00prezentacje podopiecznych MOK Amfiteatr – Daszyńskiego 5.
15.00 – występ Grupy Locomotora.
15.00 – warsztaty z przygotowywania ozdób świątecznych. Animatorzy z MOK Amfiteatr zapraszają na zajęcia do Galerii Słonecznej.
15.30 – zimowe zabawy z Madagaskarem. Najmłodsi goście Jarmarku zostaną porwani do zabawy przez pomysłową i pełną spontaniczności grupę animatorek.
16.30koncert Flying Jazz Band. Radomska grupa wokalistów i instrumentalistów występujących w celu, by wspólnie cieszyć się muzyką. Zaprezentują wyjątkowe aranżacje świątecznych utworów i nie tylko…
18.00 – występ Grupy Locomotora. Wyjątkowy pokaz uświetnią zimnymi ogniami.


NIEDZIELA (18.12.2022)


11.00
– start Jarmarku Świątecznego.
11.30 – występ Grupy Locomotora. Plac Jagielloński zostanie zaczarowany przez szczudlarzy, żonglerów i akrobatów, którzy wkręcą Was w uliczny performance. Zaproszą na radosny mini spektakl w klimacie klaunady wzbogacony o efekty świetlne z wykorzystaniem ledów.
12.00koncert muzyczny. Na scenie wystąpi Olga Nawara z zespołem.
13.00 – występ Grupy Locomotora.
13.30 – zimowe zabawy – animacje dla dzieci z Madagaskarem. Najmłodsi uczestnicy Jarmarku Świątecznego zaproszeni zostaną do udziału w tańcach i lokomotywie dookoła świata. Odwiedzi ich także Tygrys Tadek.
14.30konkurs na najładniej ubraną choinkę dla radomskich szkół i przedszkoli.
15.00 – msza święta w radomskiej katedrze, której przewodniczyć będzie ordynariusz radomski, bp Marek Solarczyk.
15.00 – warsztaty z przygotowywania ozdób świątecznych. Animatorzy z MOK Amfiteatr zapraszają na zajęcia do Galerii Słonecznej.
15.45
Świetlna Parada Radomskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Grandioso. Muzycy przemaszerują z Placu Corazziego na Plac Jagielloński. Będzie świetliście, głośno i wesoło!
16.00 – zakończenie konkursu na najładniej ubraną choinkę i wręczenie nagród.
16.30Gwiazdka dla Mieszkańców. Kulminacyjny punkt Jarmarku Świątecznego. Po życzeniach świątecznych będzie możliwość skosztowania tradycyjnych potraw. O wyjątkowość chwili zadbają performerzy z Grupy Locomotora, a radomscy sportowcy przekażą najmłodszym gościom upominki.
16.45 – Świąteczny pokaz Radomskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Grandioso.
18.15 koncert finałowy Jarmarku Świątecznego. Skaldowie, jeden z najpopularniejszych polskich zespołów zaprezentują autorskie utwory świąteczne (jak np. “Z kopyta kulig rwie”), kolędy i swoje największe przeboje.

 

* Szczegółowy program Jarmarku może ulec zmianie

Termin

grudzień 16 (Piątek) - 18 (Niedziela)

Lokalizacja

plac Jagielloński

pl. Jagielloński

Go to Top