Krzysztof Ścierański New Quartet – koncert

17lis19:0021:00Krzysztof Ścierański New Quartet – koncert19:00 - 21:00 ul. Parkowa 1

Szczegóły

Krzysztof Ścierański New Quartet – koncert

Krzysztof Ścierański na scenie Amfiteatru wystąpi 17 listopada!

Krzysztof Ścierański to nie tylko wybitny basista i kompozytor, ale także – co nieraz nam zaprezentował – świetny gitarzysta. Na przestrzeni minionych 50 lat twórczej i nie tylko jazz-rockowej działalności, dał się poznać jako członek słynnych zespołów: Anawa, Laboratorium, Air Condition, String Connection, a potem lider zakładanych od lat 80. supergrup: Ścierański Surzyn Trio, Ścierański Trio, Music Painters, The Colors, New Quartet, Ścierański Quartet. O szerokim spektrum jego aktywności świadczy jego imponująca dyskografia, licząca 150 wydawnictw.

Zaistniał na arenie międzynarodowej w 27 krajach Europy, grając na festiwalach jazzowych. Uznanie zyskał także w dalekich Indiach, Indonezji, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Marek Grechuta, Zbigniew Namysłowski, Wojciech Karolak, Krzesimir Dębski, Jarek Śmietana, Tomasz Stańko, Janusz Muniak – to twórcy, którzy byli dla niego najlepszą inspiracją w procesie kształcenia i doskonalenia muzycznego. Jego twórczość docenili także przedstawiciele światowej, muzycznej czołówki: Pat Metheny, Paul Wertico, Carlos Johnson, Bill Bruford, Will Calhoun, Carl Palmer, Buddy Miles, Esperanza Spalding, Boby McFerrin i inni.

Ścierański to również twórca sonorystycznych brzmień oraz technik, prekursor unikalnych recitali solowych na gitarę basową i wirtuoz muzyki improwizowanej.

W Klubie Dzikie Węże towarzyszyć mu będą wybitni muzycy: Michał Kobojek – saksofon, Przemysław Kuczyński – perkusja i Janusz Szwaj – fortepian.

BILETY WSTĘPU: 60 zł – w przedsprzedaży; 70 zł – w dniu koncertu. Bilety dostępne na biletyna.pl oraz w kasie Amfiteatru przy Parkowej 1 (płatność wyłącznie gotówką).

Liczba miejsc ograniczona.

Partnerem wydarzenia jest Enea.

Termin

(Piątek) 19:00 - 21:00

Lokalizacja

Klub muzyczny "Dzikie Węże"

ul. Parkowa 1

Organizator

Amfiteatr. Miejski Ośrodek Kultury

Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr to instytucja, która łączy bogatą tradycję z nowoczesnością, proponuje szerokie spectrum wydarzeń, kształtuje gusty, wprowadza w świat kultury i jej zjawisk oraz trendów nowe pokolenia. To nie tylko „dom kultury”, ale przede wszystkim dom wyobraźni, kreacji, inspiracji. Waszej i naszej. Wspólnej. Misją instytucji jest wsłuchiwanie się w ludzi, rozpoznawanie potrzeb społeczności i odpowiadanie na nie poprzez umożliwianie doświadczania kultury.
Amfiteatr to kilkadziesiąt rodzajów zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych (od nauki gry na pianinie, poprzez balet, hip-hop, majsterkowanie po zajęcia z tajników projektowania i druku 3D, grafiki komputerowej czy realizacji telewizyjnej); familijne cykle teatralne i umuzykalniające; spotkania z nauką; edukacja ekologiczna; cykle podcastów; taneczne i muzyczne jam session; spotkania sąsiedzkie; jazzowe koncerty na najwyższym poziomie; muzyka rockowa i alternatywna prosto z największych polskich festiwali; wydarzenia plenerowe; unikatowe projekty cykliczne takie jak: „Fosa pełna kultury”. Idea Amfiteatru jako miejsca spotkań i doświadczeń kultury zrodziła się pod koniec lat 70-tych XX wieku. Kamieniem węgielnym była chęć bycia razem, wspólnego przeżywania, kolekcjonowania wrażeń, szlifowania talentów, ale i zdobywania nowych umiejętności, kompetencji kulturowych. I tak, dzięki wspólnemu wysiłkowi mieszkańców całego miasta i załóg radomskich zakładów pracy, w czynie społecznym, na terenie parkowym dzielnicy Obozisko, powstało kultowe już miejsce na mapie Radomia.
tel. 48 364 29 68 adres: ul. Parkowa 1, 26-600 Radom

Learn More

Przejdź do góry