„Maluchem przez Afrykę" - spotkanie z podróżnikiem Arkady, Pawełem Fiedlerem

06kwi12:0014:00„Maluchem przez Afrykę" - spotkanie z podróżnikiem Arkady, Pawełem Fiedlerem

Szczegóły

„Maluchem przez Afrykę” to wydarzenie towarzyszące wystawie “Podróże z Herodotem. Świat oczami Ryszarda Kapuścińskiego”.

6 kwietnia (niedziela)
godz. 12.00
Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, Rynek 11
Wstęp 15 zł

„Maluchem przez Afrykę” to barwna i fascynująca opowieść o niezwykłej podróży Arkadego Pawła Fiedlera – wnuka wybitnego polskiego podróżnika i pisarza, Arkadego Fiedlera. Przez 3,5 miesiąca przemierzał on Afrykę fiatem 126p, popularnie zwanym „maluchem”, pokonując ponad 16 tysięcy kilometrów. Trasa prowadziła głównie przez kraje Afryki Wschodniej – od Egiptu, poprzez Sudan, Etiopię, Kenię, Ugandę, Rwandę, Tanzanię, Zambię, Botswanę i Namibię, aż po Przylądek Dobrej Nadziei w Republice Południowej Afryki. Pomysł na tę niezwykłą wyprawę narodził się z pasji podróżowania samochodem oraz sentymentu do charyzmatycznego pojazdu, nazwanego „Zieloną Bestią”. Ten mały samochód o wielkim charakterze budził niezwykłe zainteresowanie mieszkańców odwiedzanych krajów, stając się prawdziwym magnesem dla lokalnej społeczności. Przede wszystkim jednak podróż była spełnieniem marzenia zakorzenionego głęboko w genach – o przeżyciu niezapomnianej przygody i przemierzeniu całego afrykańskiego kontynentu.

Arkady Paweł Fiedler – zmotoryzowany podróżnik i entuzjasta dalekich wypraw samochodowych, a także autor filmów i książek podróżniczych. Jest wnukiem wybitnego pisarza i podróżnika, Arkadego Fiedlera. Od lat z pasją odkrywa świat za kierownicą samochodu. Jest twórcą i organizatorem projektu filmowo-podróżniczego PoDrodze -„Maluchem wzdłuż granic Polski”, „Maluchem przez Afrykę”, „Maluchem przez Azję” oraz „Maluchem przez Amerykę Południową”.

Termin

6 kwiecień 2025 12:00 - 14:00(GMT+02:00)

Organizator

Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu

Muzeum im. Jacka Malczewskiego – instytucja kultury województwa mazowieckiego z siedzibą w Radomiu, utworzona w 1923. Główne cele statutowe placówki to gromadzenie, zabezpieczanie, naukowe opracowywanie oraz prezentacja dóbr kultury polskiej w zakresie archeologii, historii, literatury, przyrody i sztuki.

Learn More

Get Directions

Przejdź do góry