Radom tańczy – warsztaty taneczne- "Salsa kubańska"

26sie20:0021:00Radom tańczy – warsztaty taneczne- "Salsa kubańska"20:00 - 21:00 pl. Corazziego

Szczegóły

Radom tańczy – warsztaty taneczne- “Salsa kubańska”

 

Radom Tańczy jest cyklicznym wydarzeniem tanecznym. W poprzednich edycjach radomianie potwierdzili swoją liczną frekwencją, że uwielbiają tańczyć. W tym roku podczas trzech letnich wieczorów: 22 i 29 lipca oraz 26 sierpnia Plac Corazziego zostanie ponownie opanowany przez miłośników tańca. Każdy wieczór będzie miał swój niepowtarzalny, odmienny charakter i stylistykę muzyczną.

W programie wieczoru zaplanowany jest występ Izabeli Torres wraz z tancerzami. Dodatkowo przeprowadzone będą warsztaty podstawowych kroków salsy. Wieczór uświetni występ bębniarskiej grupy Otwarty Teatr Perkusyjny, działającej w Amfiteatrze. Scenografią do tego klimatu będą samochody amerykańskie z lat 60-tych, które są charakterystyczne dla Kuby. Całość wieczoru będzie dopełniała muzyka grana przez DJ’a.

Projekt “Radom tańczy” jest dofinansowany ze środków Gminy Miasta Radomia.

WSTĘP WOLNY.

Termin

(Sobota) 20:00 - 21:00

Lokalizacja

Plac Corazziego

pl. Corazziego

Organizator

Amfiteatr. Miejski Ośrodek Kultury

Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr to instytucja, która łączy bogatą tradycję z nowoczesnością, proponuje szerokie spectrum wydarzeń, kształtuje gusty, wprowadza w świat kultury i jej zjawisk oraz trendów nowe pokolenia. To nie tylko „dom kultury”, ale przede wszystkim dom wyobraźni, kreacji, inspiracji. Waszej i naszej. Wspólnej. Misją instytucji jest wsłuchiwanie się w ludzi, rozpoznawanie potrzeb społeczności i odpowiadanie na nie poprzez umożliwianie doświadczania kultury.
Amfiteatr to kilkadziesiąt rodzajów zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych (od nauki gry na pianinie, poprzez balet, hip-hop, majsterkowanie po zajęcia z tajników projektowania i druku 3D, grafiki komputerowej czy realizacji telewizyjnej); familijne cykle teatralne i umuzykalniające; spotkania z nauką; edukacja ekologiczna; cykle podcastów; taneczne i muzyczne jam session; spotkania sąsiedzkie; jazzowe koncerty na najwyższym poziomie; muzyka rockowa i alternatywna prosto z największych polskich festiwali; wydarzenia plenerowe; unikatowe projekty cykliczne takie jak: „Fosa pełna kultury”. Idea Amfiteatru jako miejsca spotkań i doświadczeń kultury zrodziła się pod koniec lat 70-tych XX wieku. Kamieniem węgielnym była chęć bycia razem, wspólnego przeżywania, kolekcjonowania wrażeń, szlifowania talentów, ale i zdobywania nowych umiejętności, kompetencji kulturowych. I tak, dzięki wspólnemu wysiłkowi mieszkańców całego miasta i załóg radomskich zakładów pracy, w czynie społecznym, na terenie parkowym dzielnicy Obozisko, powstało kultowe już miejsce na mapie Radomia.
tel. 48 364 29 68 adres: ul. Parkowa 1, 26-600 Radom

Learn More

Przejdź do góry