Spektakl "Pół na pół", reż. Błażej Peszek

10sty19:0021:00Spektakl "Pół na pół", reż. Błażej Peszek

Szczegóły


Spektakl Pół na pół, reż. Błażej Peszek
9, 10, 11, 12 stycznia 2025 roku
godz. 19.00

Pół na pół to przesycony czarnym humorem komediodramat w reżyserii Błażej Peszka. Historia dwóch przyrodnich braci i ich skomplikowanej relacji z matką opowiedziana w przewrotny sposób.
Czy ja tym gościom współczuję? Oj baardzo! Czy jest mi ich żal? Wcale. Oni, Pół na Pół dzielą losy półgłówków. Trzy razy „o” z kreską w jednym słowie to dużo. Bracia chcą się podzielić pół na pół – ale czy mama to przeżyje? Ale czy jest winna? Tu wszyscy odpowiedzą za swoje… Śmiesznie, strasznie, kryminalnie. To zabawny horror, gdzie ciemna strona duszy i jej nieporadna głupota stanowią niezłą pożywkę dla dobrej zabawy ale też ważnej refleksji. Uniwersalna, ponadczasowa opowieść o karykaturalnych relacjach rodzinnych w doborowej obsadzie.

Obsada: Jan – Jarosław Rabenda/ Karol – Michał Węgrzyński, Mama – Małgorzata Maślanka.

Termin

10 styczeń 2025 19:00 - 21:00(GMT+01:00)

Organizator

Teatr Powszechny im. J. Kochanowskiego

Działający od 1976 roku Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego jest jedynym zawodowym teatrem w prawie ćwierćmilionowym Radomiu. To teatr repertuarowy. Rozmawiający ze zróżnicowaną i możliwie wielką widownią (obecnie placówkę odwiedza każdego roku ok. 70 tys. widzów). Praca tak zdefiniowanego teatru zakłada różnorodność form, treści i adresatów. Na czterech scenach rocznie przygotowuje od 8 do 13 premier. Najważniejszą artystyczną wizytówką radomskiego Teatru jest organizowany od 1993 roku Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski – jedyny w Polsce festiwal poświęcony twórczości jednego autora i jedyny promujący polską literaturę za granicą. Podczas dziesięciu edycji festiwalu gościliśmy w Radomiu m.in. zespoły z Argentyny, Rosji, USA, Szwecji, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii, Węgier, Ukrainy, Słowacji, Litwy. Imprezę życzliwie wspiera swoimi rekomendacjami Rita Gombrowicz, wdowa po pisarzu. Począwszy od VIII edycji MFG (2008) ma formę konkursu, w którym spektakle ocenia międzynarodowe jury, w którym zasiadają ludzie teatru. Artystyczna oferta Teatru Powszechnego obejmuje bardzo szeroki wachlarz – są w niej sztuki prapremierowe i spektakle autorskie, utwory klasyczne realizowane tradycyjnie i w formie bardziej nowoczesnej, efektowne musicale, kameralne sztuki współczesne, tytuły adresowane do młodego widza oraz pozycje dedykowane widzom poszukującym w teatrze rozrywki.

Learn More

Get Directions

Przejdź do góry