Spotkania z literaturą: rozmowa z Janem Śpiewakiem o książce "Patopaństwo"

10kwi18:0020:00Spotkania z literaturą: rozmowa z Janem Śpiewakiem o książce "Patopaństwo"

Szczegóły

Spotkania z literaturą: rozmowa z Janem Śpiewakiem o książce “Patopaństwo”.

10 kwietnia 2025 roku
godz. 18.00
Miejsce: Afmiteatr, Śniadeckich 2

“Patopaństwo. O tym, jak elity pustoszą nasz kraj” to najnowsza książka znanego działacza społecznego Jana Śpiewaka. Spotkanie poprowadzi Paweł Błach.
„Dlaczego polskie osiedla mieszkaniowe przypominają chów klatkowy, zamiast być dobrymi miejscami do życia? Dlaczego pijemy więcej alkoholu niż w czasach PRL-u? Dlaczego pracujemy dłużej i w gorszych warunkach niż większość Europy? Czemu media tradycyjne i społecznościowe promują patologie? Dlaczego Polacy spłacają najdroższe kredyty hipoteczne w Unii? Dlaczego miliony Polaków nie mają dostępu do transportu publicznego? Czemu polskie instytucje przypominają folwarki?” – z opisu wydawcy.
Jan Śpiewak (ur. 1987), doktor socjologii, historyk idei, publicysta, działacz społeczny i samorządowy, założyciel ruchu miejskiego Miasto Jest Nasze oraz prezes Fundacji Bezpieczna Polska dla Wszystkich. Radny stołecznej dzielnicy Śródmieście w latach 2014–2018. Publikował m.in. w Krytyce Politycznej, Kulturze Liberalnej i Wprost. Autor książki Ukradzione miasto, w której opisał historię wieloletniego śledztwa obywatelskiego, ujawniającego kulisy afery reprywatyzacyjnej w Warszawie. Podczas spotkania będzie można nabyć książkę autora.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Termin

10 kwiecień 2025 18:00 - 20:00(GMT+02:00)

Lokalizacja

MOK Amfiteatr - Daszyńskiego 5

ul. Daszyńskiego 5, 26-600 Radom

Other Events

Organizator

Amfiteatr. Miejski Ośrodek Kultury

Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr to instytucja, która łączy bogatą tradycję z nowoczesnością, proponuje szerokie spectrum wydarzeń, kształtuje gusty, wprowadza w świat kultury i jej zjawisk oraz trendów nowe pokolenia. To nie tylko „dom kultury”, ale przede wszystkim dom wyobraźni, kreacji, inspiracji. Waszej i naszej. Wspólnej. Misją instytucji jest wsłuchiwanie się w ludzi, rozpoznawanie potrzeb społeczności i odpowiadanie na nie poprzez umożliwianie doświadczania kultury.
Amfiteatr to kilkadziesiąt rodzajów zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych (od nauki gry na pianinie, poprzez balet, hip-hop, majsterkowanie po zajęcia z tajników projektowania i druku 3D, grafiki komputerowej czy realizacji telewizyjnej); familijne cykle teatralne i umuzykalniające; spotkania z nauką; edukacja ekologiczna; cykle podcastów; taneczne i muzyczne jam session; spotkania sąsiedzkie; jazzowe koncerty na najwyższym poziomie; muzyka rockowa i alternatywna prosto z największych polskich festiwali; wydarzenia plenerowe; unikatowe projekty cykliczne takie jak: „Fosa pełna kultury”. Idea Amfiteatru jako miejsca spotkań i doświadczeń kultury zrodziła się pod koniec lat 70-tych XX wieku. Kamieniem węgielnym była chęć bycia razem, wspólnego przeżywania, kolekcjonowania wrażeń, szlifowania talentów, ale i zdobywania nowych umiejętności, kompetencji kulturowych. I tak, dzięki wspólnemu wysiłkowi mieszkańców całego miasta i załóg radomskich zakładów pracy, w czynie społecznym, na terenie parkowym dzielnicy Obozisko, powstało kultowe już miejsce na mapie Radomia.

Learn More

Get Directions

Przejdź do góry