Spotkania z literaturą - Rozmowa ze Szczepanem Twardochem o książce "Null"

19mar18:0020:00Spotkania z literaturą - Rozmowa ze Szczepanem Twardochem o książce "Null"

Szczegóły

Spotkania z literaturą – Rozmowa ze Szczepanem Twardochem o książce “Null”

19 marca 2025 roku
godz. 18.00
Miejsce: Kawiarnia Artystyczna, Parkowa 1

„Szczepan Twardoch napisał wstrząsającą powieść o człowieczeństwie, o życiu i wolności, śmierci i odwadze. O tym, o co warto walczyć i czy warto w ogóle, wiedząc, co wojna robi z ludźmi – cywilami i żołnierzami. Braterstwo broni, lojalność, przemoc wojenna, mrok i światło w ludziach” – z opisu Wydawnictwa Marginesy. Spotkanie poprowadzi Paweł Błach.

Szczepan Twardoch (ur. 1979) – autor kilkunastu powieści i zbiorów opowiadań, m.in.: Morfina (2012), Drach (2014), Król (2016), Królestwo (2018), Pokora (2020), Powiedzmy, że Piontek (2024), a także monodramu Byk (2022) i innych dramatów, librett operowych i scenariuszy. Jego książki sprzedały się w ponadmilionowym nakładzie. Uhonorowany wieloma nagrodami, w tym Paszportem „Polityki”, Nagrodą im. Kościelskich, Brücke Berlin-Preis, Śląskim Wawrzynem Literackim, trzykrotnie Nagrodą Kulturalną Onetu O!Lśnienia, Nagrodą Czytelników Nike, Nagrodą im. K. Kutza, Nagrodą Planety Lema. Prawa do jego powieści zostały sprzedane do kilkunastu krajów. Na podstawie Króla powstał serial dla Canal+ oraz dwie inscenizacje teatralne, Morfina, Drach i Pokora również trafiły na scenę. Od końca 2022 roku zaangażowany w pomoc dla Zbrojnych Sił Ukrainy, zebrał dotąd w publicznych zbiórkach prawie dwa miliony złotych i osobiście dostarcza zakupione drony, samochody i osprzęt wojskowy na front. Za działalność na rzecz ukraińskiego wojska w 2024 roku wyróżniony nagrodą Stand with Ukraine. Mieszka w Pilchowicach na Górnym Śląsku. Na spotkaniu będą dostępne książki autora.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Termin

19 marzec 2025 18:00 - 20:00(GMT+01:00)

Lokalizacja

Kawiarnia Artystyczna, Parkowa 1

Other Events

Organizator

Amfiteatr. Miejski Ośrodek Kultury

Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr to instytucja, która łączy bogatą tradycję z nowoczesnością, proponuje szerokie spectrum wydarzeń, kształtuje gusty, wprowadza w świat kultury i jej zjawisk oraz trendów nowe pokolenia. To nie tylko „dom kultury”, ale przede wszystkim dom wyobraźni, kreacji, inspiracji. Waszej i naszej. Wspólnej. Misją instytucji jest wsłuchiwanie się w ludzi, rozpoznawanie potrzeb społeczności i odpowiadanie na nie poprzez umożliwianie doświadczania kultury.
Amfiteatr to kilkadziesiąt rodzajów zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych (od nauki gry na pianinie, poprzez balet, hip-hop, majsterkowanie po zajęcia z tajników projektowania i druku 3D, grafiki komputerowej czy realizacji telewizyjnej); familijne cykle teatralne i umuzykalniające; spotkania z nauką; edukacja ekologiczna; cykle podcastów; taneczne i muzyczne jam session; spotkania sąsiedzkie; jazzowe koncerty na najwyższym poziomie; muzyka rockowa i alternatywna prosto z największych polskich festiwali; wydarzenia plenerowe; unikatowe projekty cykliczne takie jak: „Fosa pełna kultury”. Idea Amfiteatru jako miejsca spotkań i doświadczeń kultury zrodziła się pod koniec lat 70-tych XX wieku. Kamieniem węgielnym była chęć bycia razem, wspólnego przeżywania, kolekcjonowania wrażeń, szlifowania talentów, ale i zdobywania nowych umiejętności, kompetencji kulturowych. I tak, dzięki wspólnemu wysiłkowi mieszkańców całego miasta i załóg radomskich zakładów pracy, w czynie społecznym, na terenie parkowym dzielnicy Obozisko, powstało kultowe już miejsce na mapie Radomia.

Learn More

Przejdź do góry