Debata – Radom jako silny ośrodek akademicki?

05lip18:3020:30Debata – Radom jako silny ośrodek akademicki?18:30 - 20:30 ul. Żeromskiego 56, 26-600 Radom

Szczegóły

Debata – Radom jako silny ośrodek akademicki?

Czy miasto straciło szansę na bycie silnym ośrodkiem akademickim?
❓ Czy Radom ma szansę na rewolucję akademicką? Jeśli tak to jaką drogę powinniśmy obrać?
❓Czy bliska odległość dużych ośrodków akademickich (np. Warszawa, Kraków, Lublin) to dla Radomia przeszkoda, która uniemożliwia dalszy rozwój w tym obszarze.
✅ Na te oraz inne pytania postaramy się znaleźć odpowiedzi podczas kolejnej debaty z cyklu „Radom 2035”.
? Zapraszamy wszystkich chętnych w środę, 5 lipca 2023 r. o g. 18:30. Debata odbędzie się w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych „Łaźnia” przy ul. Żeromskiego 56. Wstęp wolny. Nie obowiązują zapisy.
Gośćmi spotkania będą m.in.:
✔️ dr Marcin Kędzierski – doktor nauk ekonomicznych, adiunkt w Katedrze Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Absolwent stosunków międzynarodowych UEK. W latach 2012-2015 prezes Klubu Jagiellońskiego, w latach 2015-2018 dyrektor programowy think-tanku Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego, a od 2018 r. główny ekspert tej instytucji. Specjalizuje się w problematyce nauk o polityce publicznej, w tym szczególnie szeroko rozumianej polityki edukacyjnej.
✔️ prof. dr hab. Sławomir Bukowski – rektor Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu, polski ekonomista i nauczyciel akademicki, profesor nauk ekonomicznych.
✔️ prof. dr hab. Inż. Tomasz Wasilewski – Profesor na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu, Wydziale Inżynierii Chemicznej i Towaroznawstwa, Dyrektor ds. Badawczo-Rozwojowych w firmie kosmetycznej Onlybio.life S.A. w Bydgoszczy
Członek Rady Nadzorczej firmy Hub.tech S.A. Jest autorem 40 patentów (w tym międzynarodowych) oraz ponad 160 artykułów naukowych.
✔️ Marta Bisz – doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie w specjalności logistyka. Pasjonatka nauki i wiedzy – związana z nią z zamiłowania i zawodowo. Na co dzień pracuje w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, gdzie współpracuje z Radami Sektorowymi ds. kompetencji, które zostały powołane w celu zmniejszenia luk kompetencyjnych poprzez wypracowywanie rekomendacji dla poszczególnych sektorów gospodarki. Kierowała placówkami edukacyjnymi z perspektywy dyrektora dydaktycznego oraz operacyjnego.
? Debatę poprowadzi Paweł Błach.

Zadanie sfinansowane przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Szczegóły: https://www.facebook.com/events/238775608914447

Przejdź do góry