Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW Radom 2023

26sie(sie 26)10:0027(sie 27)18:00Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW Radom 202310:00 - 18:00 (27) ul. Lubelska 158

Szczegóły

26 – 27 sierpnia 2023 r. Radom znów stanie się lotniczą stolicą Europy za sprawą Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW Radom 2023.
Podczas sierpniowych pokazów zaprezentują się ekipy m.in. ze Szwajcarii, Francji, Wielkiej Brytanii, USA, Danii, Grecji i Czech. Będzie można podziwiać zespoły akrobacyjne w powietrzu, ale także sprzęt i wyposażenie Wojska Polskiego na wystawie statycznej.
Na radomskim niebie i płycie lotniska zaprezentują się samoloty m.in. MIG-29 zwany potocznie „smoker”, polskie śmigłowce wojskowe, M-346 Bielik, F-16 Tiger Demo Team Poland, Belgian Air Force F-16 Solo, polski FA-50, Royal Danish Air Force RDAF, Zespół pokazowy Typhoon Display Team – jeden z najbardziej znanych i cenionych zespołów lotniczych na świecie, a także wiele innych. Szczegółową rozpiskę znajdziecie na stronie: https://airshow.wp.mil.pl/
Nowością podczas tegorocznego Air Show Radom będą nocne pokazy. Na radomskim niebie pojawią się statki powietrzne, których akrobacje uatrakcyjnią widowiskowe flary

BILETY:
Do nabycia online na: https://tobilet.pl/miedzynarodowe-pokazy-lotnicze-air-show-radom-2023.html
Stacjonarnie w Centrum Informacji Turystycznej w Radomiu, Plac Dworcowy 2 (budynek dworca PKP).

Zapraszamy na naszą stronę internetową, na której została utworzona specjalna zakładka “Air Show Radom” Będziecie mogli znaleźć na niej wszystkie niezbędne informacje dotyczące zbliżających się pokazów: http://www.radom.pl/page/4787,miedzynarodowe-pokazy-lotnicze-air-show-2023.html

Będą one na bieżąco uzupełniane
Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show Radom 2023 odbędą się na terenie Lotniska Warszawa – Radom (Sadków 9, 26-603 Radom).
Otwarcie bram 26 i 27 sierpnia (sobota-niedziela) od 9:00. Pokazy lotnicze w sobotę od 10:00 do 21:00, a w niedzielę 10:00 – 18.00.

IMPREZY TOWARZYSZĄCE POKAZOM LOTNICZYM AIR SHOW RADOM 2023

25 sierpnia – PIĄTEK
godz. 18.00 – przemarsz Orkiestry Wojskowej w Radomiu z ul. Żeromskiego obok klasztoru oo. Bernardynów i Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych w Poznaniu z placu Corazziego na pl. Konstytucji 3 Maja, dalej wspólny przemarsz na pl. Jagielloński
godz. 18.30 koncert Orkiestr Wojskowych z pokazem musztry paradnej na pl. Jagiellońskim
godz. 21.00 – Radom Fashion Show – pl. Corazziego
Gala XI edycji prestiżowego ogólnopolskiego konkursu dla projektantów mody, ubioru, galanterii i obuwia Radom Fashion Show 2023. Konkurs o zasięgu ogólnopolskim, ma charakter otwarty, jest adresowany do projektantów, przedstawiających kolekcje autorskie, nie wdrożone do produkcji masowej. Obejrzeć będzie można około 10 kolekcji finałowych, wybranych w wyniku wcześniejszych preselekcji i występy gwiazd estrady. W pokazie gościnnym zaprezentuje się radomska marka Bezale, marka slow fashion stawiająca na wizjonerskie i nieszablonowe projekty z naturalnych materiałów najwyższej jakości. Zwycięzcy wyłonieni zostaną podczas obrad jury odbywających się na żywo.

26 sierpnia – SOBOTA
godz. 20.00 – Radom Tańczy – warsztaty taneczne open – Salsa kubańska -pl. Corazziego
W programie wieczoru zaplanowany jest występ Izabeli Torres wraz z tancerzami. Izabela Torres to instruktorka salsy i tańców kubańskich, założycielka wraz z Jose Torres pierwszej w Polsce orkiestry salsowej Jose Torres y Salsa Tropical, obecnie Jose Torres y Havana Dreams. Dodatkowo przeprowadzone będą warsztaty podstawowych kroków salsy. Wieczór uświetni występ bębniarskiej grupy Otwarty Teatr Perkusyjny, działającej przy MOK Amfiteatr. Scenografią do tego klimatu będą samochody amerykańskie z lat 60-tych, które są charakterystyczne dla Kuby. Całość wieczoru będzie dopełniała muzyka grana przez DJ’a.
godz. 20.00 – Ulica Teatralna: Teatr Biuro Podróży z Poznania, spektakl „Kaspar” – pl. Jagielloński
Teatr Biuro Podróży istnieje od 1988 roku, w ciągu 30 lat poszukiwań artystycznych wypracował własną metodę pracy nad spektaklem oraz rozpoznawalny styl. Teatr Biuro Podróży był uczestnikiem największych światowych festiwali teatralnych. Kaspar Hauser to postać historyczna. Nazywany był sierotą Europy. „Wilcze dziecko” wychowywane było bez kontaktu z ludźmi. Spektakl z muzyką Jana Sebastiana Bacha w estetyce ludowej opowieści jest niezwykle widowiskowy, ale przy tym zmuszający do refleksji.

27 sierpnia – NIEDZIELA
godz. 14.00-19.00 – Niedziela na Rynku – warsztaty i pokazy dla całych rodzin – Rynek
Ostatnia już Niedziela na Rynku poświęcona będzie wszystkim czterem żywiołom. Tego dnia będzie kolorowo i artystycznie. Jego główną atrakcją będzie Festiwal Kolorów, czyli wyrzuty w górę kolorów holi, które tworzą wielką barwną chmurę. Pokazy i warsztaty naukowe związane z czterema żywiołami oraz zajęcia artystyczne uzupełnią ofertę ostatniego spotkania na Rynku w wakacje.

Termin

26 (Sobota) 10:00 - 27 (Niedziela) 18:00

Lokalizacja

Port Lotniczy Warszawa-Radom

ul. Lubelska 158

Przejdź do góry