KAMERALNE LATO 17. MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIA FILMOWE

07lip(lip 7)08:0013(lip 13)07:49KAMERALNE LATO 17. MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIA FILMOWE

Szczegóły

🎬 KAMERALNE LATO startuje w Radomiu już po raz siedemnasty! 🎬

📅 7 – 13 lipca 2024 r.

W dniach 7-13 lipca nasze miasto ponownie przeistoczy się w mazowiecką stolicę kina, w której zameldują się uznani twórcy i gwiazdy ekranu oraz młodzi filmowcy z różnych stron Polski i Europy. Organizatorzy ze Stowarzyszenia FILMFORUM tradycyjnie zapraszają na w pełni darmowe pokazy filmów konkursowych, seanse plenerowe, pokazy specjalne, wydarzenia towarzyszące oraz zajęcia dla dzieci i młodzieży. Nie zabraknie też nowości dla radomskiej publiczności!

Festiwal otworzy niedzielny pokaz w kinie samochodowym, który odbędzie się na parkingu Castoramy. Kolejne dwa dni to okazja do obejrzenia filmów konkursowych. W tym roku poza Konkursem Filmów Odrzutowych HYDE PARK, który jak zawsze odbędzie się w poniedziałek w Podwórku Sezam przy PaTaThai Radom, pojawi się zupełnie nowy – Ogólnopolski Konkurs Filmów Młodzieżowych WYSOKIE LOTY, w ramach którego będzie można zobaczyć dzieła twórców poniżej 20. roku życia. W seansie młodzieżowych produkcji będzie można uczestniczyć we wtorek, 9 lipca.

Wraz z KAMERALNYM LATEM powracają też seanse plenerowe NIEBO NAD RADOMIEM. W tym roku na placu przy fontannach Żeromskiego będzie można zobaczyć trzy kultowe polskie produkcje i – co więcej – spotkać się z ich twórcami!

Międzynarodowe Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO to oczywiście nie tylko filmy, ale także rozbudowane sekcje edukacyjna i branżowa. W ramach 17. edycji odbędzie się aż 5 cykli warsztatowych:
◉ Mazowieckie Warsztaty Filmowe ABC Pracy z Kamerą dla młodzieży z Radomia i okolic
◉ Międzynarodowe Warsztaty Filmowe TOGETHER – ToGetThere, w których wezmą udział początkujący twórcy z Polski, Niemiec, Węgier i Włoch
◉ Kurs XYZ w pracy z kamerą przeznaczony dla przyszłych animatorów kultury i edukatorów filmowych
◉ 8. edycja INTERFILMLAB – cyklu specjalistycznych szkoleń dla przyszłych producentów, reżyserów i dystrybutorów
◉ Otwarte spotkania i wykłady dla młodej branży filmowej SCRIPTMARKET.PRO

Organizatorzy nie zapominają też o najmłodszych kinomanach. Dla nich przygotowano spotkania filmowe pod nazwą KAMERALNE LATO DZIECIOM.

FREEDOM Film Festival – kino wolności w Radomiu

Już po raz trzeci Międzynarodowym Spotkaniom Filmowym KAMERALNE LATO towarzyszyć będzie FREEDOM Film Festival. Tym razem jako w pełni niezależna impreza, w ramach której zostanie zaprezentowanych prawie 50 filmów dotykających tematyki wolności na rozmaite sposoby. Ogólnopolski i Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych, podobnie jak pokazy specjalne z udziałem gości, to okazja do zapoznania się z młodym polskim kinem i jego twórcami. Całość zwieńczy uroczysta gala zamknięcia, podczas której przyznane zostaną Złoty i Platynowy Łucznik, wyróżnienia oraz nominacje do Nagród im. Jana Machulskiego. Ceremonię uświetni koncert znanej wokalistki.

Szczegółowe programy obydwu wydarzeń będą dostępne w ostatnim tygodniu czerwca na stronach:
◉ www.kameralnelato.pl
◉ www.freedomfilmfestival.pl

Wstęp na wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach KAMERALNEGO LATA i FREEDOM Film Festival jest bezpłatny.

Termin

7 lipiec 2024 08:00 - 13 lipiec 2024 07:49(GMT+02:00)

Lokalizacja

Miasto Radom

Other Events

Organizator

Stowarzyszenie FILMFORUM

Biuro Festiwalowe

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu
Mikołaja Kopernika 1, 26-600 Radom


Kontakt dla mediów:
Natalia Hluzow
rzeczniczka prasowa
+48 511 078 668

Learn More

Przejdź do góry