"Słowo przeciw słowu" - debata o fake newsach, hejcie i kulturze słowa

04kwi18:3020:30"Słowo przeciw słowu" - debata o fake newsach, hejcie i kulturze słowa18:30 - 20:30 ul. Piłsudskiego 12, 26-600 Radom

Szczegóły

4 kwietnia 2024 roku
godz. 18.30

“Słowo przeciw słowu” – debata o fake newsach, hejcie i kulturze słowa

W panelu dyskusyjnym wezmą udział: Paulina Mikuła (popularyzatorka wiedzy o języku polskim), Radomir Wit (dziennikarz, autor książki pt. Sejm Wita. Czyli czego nie mówią nam politycy?), Marcel Kiełtyka (Stowarzyszenie DEMAGOG), Karina Stasiuk-Krajewska (Central European Digital Media Observatory).

Moderator dyskusji: Przemysław Czaja. Jak odróżniać fake newsy od prawdziwych in- formacji? Gdzie szukać rzetelnych i sprawdzonych informacji w sieci? Czym jest mowa nienawiści
i komu zależy na szerzeniu hejtu w internecie?

 

W trakcie debaty zastanowimy się również dlaczego dezinformacja stanowi tak poważne zagrożenie społeczne oraz jakie są przyczyny tego, że tak szybko się rozpowszechnia i tak silnie wpływa na odbiorców.

Wydarzenie odbędzie również transmitowane na żywo na profilu facebookowym MBP w Radomiu (www.facebook.com/mbpradom).

Czytelnia Ogólna, ul. Piłsudskiego 12

Organizator

Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa A. i Andrzeja S. Załuskich w Radomiu

Biblioteka jest główną biblioteką miasta Radomia, której celem jest rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych, informacyjnych i kulturalnych poprzez zapewnienie mieszkańcom miasta dogodnego dostępu do materiałów bibliotecznych i informacji.
tel: 48 36 267 35 adres: ul. J. Piłsudskiego 12, 26- 600 Radom

Learn More

Przejdź do góry