Spacery po blokowiskach Radomia – Osiedle Nad Potokiem

23lut16:0018:00Spacery po blokowiskach Radomia – Osiedle Nad Potokiem16:00 - 18:00

Szczegóły

23 lutego 2024 roku
godz. 16.00
Spacery po blokowiskach Radomia – Osiedle Nad Potokiem

 

Po styczniowej promocji książki Blokowiska Radomia Resursa – wraz z jej autorem Markiem Ziółkowskim – zaprasza na cykl spacerów po wybranych
radomskich osiedlach. Będzie można zapoznać się z ich historią i masą różnych ciekawostek, kryjących się między poszczególnymi blokami danej dzielnicy. Na dobry początek – osiedle Nad Potokiem, będące m. in. kolebką wielkiej płyty. Gdzie znajdowało się pokazowe mieszkanie w pierwszym w Polsce bloku wzniesionym w technologii W-70? Co ma wspólnego tulipan
z gofrem? Co i gdzie zostawił po sobie niejaki Michał Pacan? Na te i wiele innych pytań i zagadnień odpowiedź padnie podczas pierwszego spaceru. A na finał organizatorzy przewidują dla wszystkich coś słodkiego i ciepłego.

 

Zbiórka: plac przy kościele Matki Bożej Królowej Świata przy ul. Grzybowskiej

Wstęp wolny

Termin

(Piątek) 16:00 - 18:00

Organizator

Ośrodek Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska

Resursa Obywatelska jest najstarszą instytucją kultury w Radomiu, działającą od 1829 r. Jej pochodząca z języka francuskiego nazwa wskazuje, że od początku działała jako klub towarzyski, skupiający okolicznych mieszkańców, między innymi kupców i właścicieli ziemskich. Obecna siedziba Resursy powstała w 1852 r. z inicjatywy Rady Opiekuńczej Zakładów Dobroczynnych Powiatu Radomskiego, a dochód z jej działalności przeznaczony był na wsparcie znajdującego się obok szpitala św. Kazimierza. Od początku swego istnienia placówka pełni wiodącą rolę w życiu kulturalnym miasta.
Bogatą ofertę „Resursy Obywatelskiej” – zarówno w aspekcie odkrywania oraz upowszechniania szeroko pojętego dziedzictwa kulturowego, jak i działań artystycznych i edukacyjnych – opracowuje i realizuje profesjonalny zespół pracowników. Pracują dla Was historycy, filolodzy, kulturoznawcy, instruktorzy muzyki, śpiewu oraz teatru, a także artyści, którzy projektują szatę graficzną licznych wydawnictw oraz materiałów promocyjnych (ulotki, plakaty) poszczególnych wydarzeń.
tel. 48 364 29 68 adres: ul. Jacka Malczewskiego 16, 26-600 Radom

Learn More

Przejdź do góry