Spektakl „Jak zostałam wiedźmą”

16lut16:0017:00Spektakl „Jak zostałam wiedźmą”

Szczegóły

Spektakl „Jak zostałam wiedźmą”

13.02.2025 | czwartek
11:00 | Duża Scena

14.02.2025 | piątek
11:00 | Duża Scena

15.02.2025 | sobota
16:00 | Duża Scena

16.02.2025 | niedziela
16:00 | Duża Scena

Spektakl „Jak zostałam wiedźmą” Doroty Masłowskiej, najgłośniejszej autorki młodego pokolenia, to opowieść o bitwie dobra ze złem w coraz bardziej zwariowanym świecie mobilnych urządzeń, sztucznych pragnień. To baśń o walce, jaką toczymy przede wszystkim z samym sobą. W nieustannym pośpiechu, konsumpcyjnej pustce i w pogoni za karierą dorośli zaniedbują relacje z własnymi dziećmi, które coraz częściej funkcjonują w świecie gadżetów i wirtualnych emocji. Opowieść przepełniona jest dowcipem i napisana nowoczesnym językiem, który przemawia nie tylko do młodszej, ale również do tej starszej części widowni. To spektakl dla całej rodziny, gdzie być może każdy znajdzie swoje odbicie?

Przedstawienie wyreżyserował Michał Derlatka, ceniony twórca repertuaru dla dzieci i młodzieży, który nowatorskimi środkami inscenizacyjnymi dociera do młodych widzów.

„Jak zostałam wiedźmą” – utwór literacki (C) Dorota Masłowska/Syndykat Autorów – Agencja Literacka i Scenariuszowa, 2023

Premiera: 15 września 2023

Spektakl bierze udział w 30. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Termin

16 luty 2025 16:00 - 17:00(GMT+01:00)

Organizator

Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

Działający od 1976 roku Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego jest jedynym zawodowym teatrem w prawie ćwierćmilionowym Radomiu. To teatr repertuarowy. Rozmawiający ze zróżnicowaną i możliwie wielką widownią (obecnie placówkę odwiedza każdego roku ok. 70 tys. widzów). Praca tak zdefiniowanego teatru zakłada różnorodność form, treści i adresatów. Na czterech scenach rocznie przygotowuje od 8 do 13 premier. Najważniejszą artystyczną wizytówką radomskiego Teatru jest organizowany od 1993 roku Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski – jedyny w Polsce festiwal poświęcony twórczości jednego autora i jedyny promujący polską literaturę za granicą. Podczas dziesięciu edycji festiwalu gościliśmy w Radomiu m.in. zespoły z Argentyny, Rosji, USA, Szwecji, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii, Węgier, Ukrainy, Słowacji, Litwy. Imprezę życzliwie wspiera swoimi rekomendacjami Rita Gombrowicz, wdowa po pisarzu. Począwszy od VIII edycji MFG (2008) ma formę konkursu, w którym spektakle ocenia międzynarodowe jury, w którym zasiadają ludzie teatru. Artystyczna oferta Teatru Powszechnego obejmuje bardzo szeroki wachlarz – są w niej sztuki prapremierowe i spektakle autorskie, utwory klasyczne realizowane tradycyjnie i w formie bardziej nowoczesnej, efektowne musicale, kameralne sztuki współczesne, tytuły adresowane do młodego widza oraz pozycje dedykowane widzom poszukującym w teatrze rozrywki.

Learn More

Get Directions

Przejdź do góry