ULICA TEATRALNA - Teatr Klinika Lalek, Teatr Snów, Teatr Pantomimy Mimo, Teatr KTO

05lip(lip 5)00:0030sie(sie 30)00:00ULICA TEATRALNA - Teatr Klinika Lalek, Teatr Snów, Teatr Pantomimy Mimo, Teatr KTO

Szczegóły

𝗧𝗲𝗮𝘁𝗿 𝗞𝗹𝗶𝗻𝗶𝗸𝗮 𝗟𝗮𝗹𝗲𝗸 𝘇 𝗪𝗼𝗹𝗶𝗺𝗶𝗲𝗿𝘇𝗮 – 𝗣𝗼𝗲𝗺𝗮𝘁 𝗼 𝘀ł𝗼ń𝗰𝘂 𝗶 𝗸𝘀𝗶ęż𝘆𝗰𝘂
𝟱 𝗹𝗶𝗽𝗰𝗮 , 𝗽𝗹. 𝗝𝗮𝗴𝗶𝗲𝗹𝗹𝗼ń𝘀𝗸𝗶, 𝗴𝗼𝗱𝘇. 𝟮𝟭.𝟬𝟬

Widowisko wśród płonących mandali ognia, z dużymi, jeżdżącymi instalacjami, grane przez aktorów w niezwykłych maskach, z latającym smokiem, a wszystko z muzyką Włodzimierza Kiniorskiego. „Spektakl o układzie sił w kosmosie, o tym, że jest dzień i noc, że jest jasno i ciemno, że jest słońce i księżyc, że jest kobieta i mężczyzna, że jest początek i koniec, do którego docieramy na grzbiecie tęczowego Smoka”.

Teatr Klinika Lalek to prawdziwy fenomen. Grupa zawiązała się w 1988 roku we Wrocławiu, od tego czasu daje spektakularne spektakle, parady, czy akcje na ulicach i placach całej Europy. Tworzywem pracy artystycznej teatru są olbrzymiej wielkości lalki animowane od wewnątrz, marionetki i figury, a także drewniane maski, gigantyczne ruchome maszyny.

𝗧𝗲𝗮𝘁𝗿 𝗦𝗻ó𝘄 𝘇 𝗚𝗱𝗮ń𝘀𝗸𝗮 – 𝗞𝗹𝗮𝘀𝗮
𝟭𝟵 𝗹𝗶𝗽𝗰𝗮, 𝗳𝗼𝗻𝘁𝗮𝗻𝗻𝘆 𝗺𝗶𝗲𝗷𝘀𝗸𝗶𝗲, 𝘂𝗹. Ż𝗲𝗿𝗼𝗺𝘀𝗸𝗶𝗲𝗴𝗼, 𝗴𝗼𝗱𝘇. 𝟮𝟭.𝟬𝟬

Spektakl inspirowany opowiadaniami Bruno Schulza. Stary człowiek wraca do szkoły. Zasiada w ławce jak kiedyś i porusza się między realnością a fantazją. Wywołuje z pamięci koleżanki i kolegów oraz magiczne sceny, uruchamia swoja wyobraźnię dla wykreowania obrazów, które ubarwią jego wspomnienia.

Teatr Snów, założony z inicjatywy Zdzisława Górskiego i Alicji Mojko w 1986 roku, jest uznawany za jeden z najoryginalniejszych polskich teatrów ulicznych. Poetyckie, barwne spektakle prezentuje na całym świecie.

𝗧𝗲𝗮𝘁𝗿 𝗣𝗮𝗻𝘁𝗼𝗺𝗶𝗺𝘆 𝗠𝗶𝗺𝗼 𝘇 𝗪𝗮𝗿𝘀𝘇𝗮𝘄𝘆 – 𝗖𝗮𝗳𝗲 𝗦𝗶𝗹𝗲𝗻𝗰𝗶𝗼
𝟭𝟲 𝘀𝗶𝗲𝗿𝗽𝗻𝗶𝗮, 𝗳𝗼𝗻𝘁𝗮𝗻𝗻𝘆 𝗺𝗶𝗲𝗷𝘀𝗸𝗶𝗲, 𝘂𝗹. Ż𝗲𝗿𝗼𝗺𝘀𝗸𝗶𝗲𝗴𝗼, 𝗴𝗼𝗱𝘇. 𝟮𝟬.𝟬𝟬

Spektakl pantomimy przenoszący widzów do serca tętniącej życiem kawiarenki, do której przychodzą różni goście, każdy z własną historią i charakterem. W tym pozornie spokojnym miejscu, widzowie będą mieli okazję obserwować szereg postaci: od mnie lub bardziej szczęśliwie zakochanych, przez zamyślonych artystów, aż po ludzi czynu w pośpiechu.

Teatr Pantomimy Mimo jest częścią Warszawskiego Centrum Pantomimy. W 2002 roku został założony przez Bartłomieja Ostapczuka. Spektakle Teatru Mimo prezentowane są na festiwalach teatralnych w kraju i za granicą.

𝗧𝗲𝗮𝘁𝗿 𝗞𝗧𝗢 𝘇 𝗞𝗿𝗮𝗸𝗼𝘄𝗮 – 𝗔𝗿𝗰𝗮𝗱𝗶𝗮
𝟯𝟬 𝘀𝗶𝗲𝗿𝗽𝗻𝗶𝗮, 𝗽𝗹𝗮𝗰 𝗝𝗮𝗴𝗶𝗲𝗹𝗹𝗼ń𝘀𝗸𝗶, 𝗴𝗼𝗱𝘇. 𝟮𝟬.𝟬𝟬

W Arcadii osnową i tematem zasadniczym przedstawienia jest lament po śmierci bohatera, pokazujący jego dobre i złe uczynki. Życie współczesnego Everymana jawi się jako odtańczony rytuał przemijania. Spektakl, inspirowany poezją Tadeusza Różewicza, to malownicza opowieść o życiu i wszystkich jego etapach. Dzięki impresyjnym obrazom, pełnym ruchu, kolorów i dźwięków możemy na chwilę zwolnić i dostrzec to, co jest naprawdę ważne.

Teatr KTO to kolejna legenda radomskiego przeglądu. Powstał w 1977 roku, jego dyrektorem jest niezmiennie Jerzy Zoń. KTO gra na całym świecie, jego spektakle obejrzało ponad 3 mln widzów. Teatr jest organizatorem międzynarodowego ULICA Festival, a także realizatorem krakowskich projektów artystycznych – Noc Teatrów i Noc Poezji. Od 2005 roku Teatr KTO jest teatrem miejskim w Krakowie.

Termin

5 lipiec 2024 00:00 - 30 sierpień 2024 00:00(GMT+02:00)

Przejdź do góry