Wielki Test Wiedzy o Radomiu

09mar15:0018:00Wielki Test Wiedzy o Radomiu

Szczegóły

XII Wielki Test Wiedzy o Radomiu
9 marca 2025 r. (niedziela)
Godz. 15:00
Sala widowiskowa “Resursa”

Od ponad dekady stanowi stały element Kazików, święta ku czci patrona Radomia i diecezji radomskiej. To świetna zabawa sprawdzająca wiedzę o naszym mieście. W tym roku odbędzie się już XII jego edycja. Zapraszamy zainteresowanych do zgłoszeń.

Wielki Test Wiedzy o Radomiu organizowany jest w formie ciekawej zabawy sprawdzającej wszechstronnie wiedzę o naszym mieście – zarówno tę historyczną, jak i dotyczącą współczesnych aspektów jego funkcjonowania. Trzyosobowe drużyny reprezentujące różne stowarzyszenia, instytucje, urzędy lub grupy nieformalne mierzą się z trzydziestoma sześcioma pytaniami podzielonymi na trzy rundy, których stopień trudności rośnie. Pierwsza z rund nosi tytuł „Na rozgrzewkę”, ostatnia – jest już „Tylko dla orłów”. Testowe pytania posiadają cztery warianty odpowiedzi, przy czym prawidłowy jest zawsze tylko jeden z nich. Zdobycie kompletu punktów to nie lada wyzwanie – w dotychczasowych jedenastu edycjach Testu nie udało się to żadnej drużynie, biorącej udział w przygotowanych przez Resursę zmaganiach. Warto zatem spróbować własnych sił!

W poprzednich edycjach Testu tryumfowały następujące drużyny:

2014 – Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu
2015 – PTTK Oddział Miejski w Radomiu
2016 – Radio dla Ciebie Radom
2017 – Bractwo Rowerowe Radom i Muzeum Jacka Malczewskiego w Radomiu (ex aequo)
2018 – Radom.Retrospekcja
2019 – Klub Turystyki Rowerowej PTTK „Orkan” Radom im. Czesława Gossa
2020 – PTTK Oddział Miejski w Radomiu
2021 – Radom.Retrospekcja
2022 – Radom.Retrospekcja
2023 – Bractwo Rowerowe Radom
2024 – Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu

Organizator

Ośrodek Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska

Resursa Obywatelska jest najstarszą instytucją kultury w Radomiu, działającą od 1829 r. Jej pochodząca z języka francuskiego nazwa wskazuje, że od początku działała jako klub towarzyski, skupiający okolicznych mieszkańców, między innymi kupców i właścicieli ziemskich. Obecna siedziba Resursy powstała w 1852 r. z inicjatywy Rady Opiekuńczej Zakładów Dobroczynnych Powiatu Radomskiego, a dochód z jej działalności przeznaczony był na wsparcie znajdującego się obok szpitala św. Kazimierza. Od początku swego istnienia placówka pełni wiodącą rolę w życiu kulturalnym miasta.
Bogatą ofertę „Resursy Obywatelskiej” – zarówno w aspekcie odkrywania oraz upowszechniania szeroko pojętego dziedzictwa kulturowego, jak i działań artystycznych i edukacyjnych – opracowuje i realizuje profesjonalny zespół pracowników. Pracują dla Was historycy, filolodzy, kulturoznawcy, instruktorzy muzyki, śpiewu oraz teatru, a także artyści, którzy projektują szatę graficzną licznych wydawnictw oraz materiałów promocyjnych (ulotki, plakaty) poszczególnych wydarzeń.

Learn More

Get Directions

Przejdź do góry